Vera ‘’rikthehet’’ sërish, sinoptikanët: Temperaturat do rriten dita-ditës

Kliko per me shume info

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e shiut do të marrin fund, ndërsa moti surprizon sërish.

“Gjatë orëve në vijim, pritet përmirësim i kushteve atmosferike duke bërë që moti të jetë kryesisht i kthjellët”- parashikon Meteoalb.
Sipas sinoptikaneve, herë pas here do të ketë dhe vranësira, me të dukshme në zonat veriore duke rrezikuar shira.

Kliko per me shume info

“Temperaturat e ajrit do të pësojne rritje nga dita në ditë duke arritur deri në 32 gradë C”- thotë Meteoalb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.