U largua nga Barcelona, Neymar tregon arsyen: PSG kishte nevojë për mua

Neymar thotë se u largua nga Barcelona për ta ndihmuar PSG-në të shkruajë histori.

Neymar theu rekord historik sa i përket transferimeve, duke kaluar nga Barcelona te Paris Saint Germaini për 222 milionë euro, ku flitet se përfiton 30 milionë euro në sezon.
Ka pasur mendime të ndryshme se pse braziliani la një klub si Barcelona për PSG-në. Një ndër të shumtat është “Topi i Artë”, por 25 vjeçari thotë të kundërtën.

Kliko per me shume info

“Arsyeja më e madhe që i jam bashkuar klubit është se dua ta ndihmoj PSG-në të shkruajë histori”, u shpreh Neymar.
“Liga e Kampionëve nuk është trofeu i vetëm që duam ta fitojmë, por është trofe i rëndësishëm”.
“Synimi është që të triumfojmë dhe besoj se kemi skuadër për të fituar tituj”, shtoi më tej Neymari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.