Pas humbjes me Lazion, dëshpërohen sërish tifozët e Milanit

Marco Fassone, CEO i Milani, insiston se qëllimi kryesor i Milanit këtë sezon është top katër e Serie A. Ai insiston se ata asnjëherë nuk kanë thënë se me këtë skuadër mund ta fitojnë titullin, pasi qëllimi i tyre është kthimi në Ligën e Kampionëve.

Italiani thotë se skuadra është duke u ndërtuar dhe kërkon kohë për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Kliko per me shume info

“Ne jemi skuadër në ndërtim. Objektivi ynë nuk ndryshon dhe me lojtarët që kemi duhet të garojmë për top katër, që na mundëson kthimin në Ligën e Kampionëve”, tha Fassone për Corriere dello Sport.
“Ky është qëllimi ynë, gjithnjë e kemi thënë. Ndeshjet si ajo ndaj Lazios na ndihmojnë të nisim nga fillimi dhe kështu duhet të bëjmë të enjten në Europa League”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.