Shqiptari vritet me thikë në Toronto të Kanadasë

Policia vendase ka thene se një 33 vjeçar shqiptar, është vrarë me thikë në një klub nate në Toronte të Kanadasë. Krimi ndodhi në orët e para të së dielës, 10 shtatorit.

Mediat kanadeze identifikuan viktimën me emrin Reald Verçani. Babai i një vajze të vogël humbi jetën në spital. Një ditë më pas policia identifikoi dhe arrestoi të dyshuarin si autor, një 29 vjeçar nga Hamilton.

Kliko per me shume info

Ai akuzohet për vrasje dhe pritet të dalë në gjykatë. Ende nuk bëhet publik emri i autorit të krimit si dhe shkaqet e vrasjes, shkruan portali online kanadez globalnews.ca.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.