Arrestohet në Greqi shqiptari i shpallur prej 21 vitesh në kërkim për “vrasje me paramendim”

Policia greke ka arrestuar një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim prej 21 vitesh, pas një krimi që kishte kryer në kryeqytetin grek.

Mësohet se shqiptari 47-vjeç ishte në kërkim ndërkombëtar me urdhër arresti nga policia shqiptare dhe nga Prokurori i Athinës për vrasje me paramendim.

Kliko per me shume info

Personi i arrestuar u ndalua në Larisa nga policia greke. Ai akuzohet se në datën 15.03.1996, në Athinë, ka goditur me mjete të forta në pjesë të ndryshme të trupit një shqiptar 46-vjeç, i cili ka ndërruar jetë si pasojë e goditjeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here