Tentojnë të hapin miniera me lëndë plasëse, shemben shtëpitë në një fshat në Pogradec

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë është raportur në  Pogradec, ku sipas qytetarit dixhital, disa banesa në fshatin Memelisht të Pogradecit janë duke u shembur.

Qyetari që na ka shkruar ka treguar se shkak për këtë është bërë një firmë.
Bëhet fjalë për një skandal që po ndodh në fshatin Memelisht të Pogradecit. Këtu një firm, e cila po tenton të hapë miniera duke përdorur lëndë plasëse. Janë duku u rrezikuar që të shemben seriozisht banesat dhe jeta e banorëve, pasi vendi ku bëhen shpërthimet ndodhen shumë afër banesave”,- ka shkruar qyetari për JOQ.al.

Kliko per me shume info

Ai ka treguar më tej se të gjitha shtëpitë janë me dokumente të rregullta. Shpresojmë se nëse këto banesa shemben shteti të mbajë përgjegjësinë që i takon dhe t’i dëmshblejë banorët e dëmtuar.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.