Ruçi i hoqi fjalën Berishën dhe PD nuk reagoi, Shkëlzeni: Është forma e re e protestës

Kliko per me shume info

Sali Berishës iu hoq fjala në faltoren e Kuvendit, dhe ky lajm ka bërë bujë.

Julian Deda anëtar i Keshillit Kombëtar në PD, duke reaguar për rastin në fjalë, shkruan se nuk kupton se cfarë ka ndodhur me grupin parlamentar të Partisë Demokratike, që nuk ka reaguar fare në atë moment. Ai kujton se në raste të tjera, grupi bëhej xhind dhe kafacafytej, kurse dje vetëm heshti.

Kliko per me shume info

“Çfare ka ndodhur me grupin? Kane frike Gramozin, apo jane dakort te mos flase Doktori?”- pyet ai.
Nje pergjigje, ne morine e komenteve qe pasojne eshte edhe reagimi i Shkelzen Berishes, djalit te ish-kryeministrit, jo pak ironik me grupin. “Duartrokitja eshte forme e re proteste”- thote ai
Postimi i Dedës
Ajo qe me beri pershtypje ne Parlamentin e ri, ne krahasim me te vjetrin eshte se kur ishte Meta Kryetar, i jepte kohe Berishes pafund dhe jashte liste dhe kur qellonte ndonjehere qe e nderpriste, ngrihej i gjithe grupi i PD dhe behej xhind duke u kacafytyr per kete nderpreje. Ndersa sot, kur ia nderpreu Gramozi, i cili me sa u duk nuk e ka ndermend ta lere te flase Doktorin duke hequr keshtu te vetmin ze real opozitar ne ate Parlament, asnje nuk u ndje, thjesht e pranuan. Si shpjegohet kjo? Çfare ka ndodhur me grupin? Kane frike Gramozin, apo jane dakort te mos flase Doktori?
Reagimi i Shkëlzen Berishës: Duartrokitja eshte forme e re proteste

1 COMMENT

  1. Kjo eshte kure i tregon qenit plake shkopin,ai nuke te hane pore vetem lehe.Per dieni te njejte jane te dy si plaku edhe ruci,te dy komunista ekstremiste,me mire me thene nji m… i ndare ne dy pjese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.