Reshjet e shiut “pushtojnë” vendin, ja çfarë na pret nesër

Reshje të rrëmbyeshme shiu, të shoqëruar me stuhi, përfshin pasditen e sotme gjithë territorin e vendit.

Ndërkohe e njëjta situatë me reshje shiu duket se na pret edhe nesër paradite bën me dije Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Kliko per me shume info

Në zota të kufizuara, shirat do të jenë intensitet në formë shtrëngate me rrufe, breshër (me dimensione të mëdha) dhe erë momentale të fortë.

Intensiteti i lartë i reshjeve mund të krijojë probleme të kufizuara në rrjetin e kanalizimeve në zonat urbane që mund të shkaktojnë përmbytje, paralajmëron Instituti i Gjeoshkencave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.