Reali “pendohet” për shitjen e Moratas

Pesë pikë në tri javët e para të kampionatit janë shumë pak për një skuadër që pritshmëritë i ka shumë herë më lartë.

Reali i Madridit është ndalur dy herë në barazim në këtë start të La Liga-s dhe ajo që duket se shqetëson më shumë trajnerin Zidane është fakti se skuadra nuk është se nuk krijon raste, por mungon finalizimi i tyre.Mediat spanjolle shkruajnë se francezi është penduar në lidhje me merkaton verore, sidomos me largimin e Alvaro Moratas, që la Madridin për Chelsea-n në Londër, transmeton TCH.

Kliko per me shume info

Situata bëhet akoma më alarmante nga dëmtimi i Lucas Vasquez e Asensios dhe Gareth Bale që nuk bind. Për këtë, siç raportojnë në Spanjë, Zizu u ka kërkuar drejtuesve që të vihen në kërkim të një lojtari me karakteristikat e Alvaro Moratas dhe t’ja vendosin atij në dispozicion në merkaton e janarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.