Qeveria Haradinaj shkarkon Komisionin shtetëror për demarkacion

Kliko per me shume info

Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj ka dhene vendimin e tij te pare ne lidhje me ceshtjen e ndarjes se kufirit mes Kosoves dhe Malit te Zi.

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e parë të mbajtur, ka shkarkuar Komisionin shtetëror për shënimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror.

Kliko per me shume info

Shkarkimi i komisionit u bë pa asnjë votë kundër dhe me vetëm dy abstenime.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here