Pushuesit në Australi tmerrohen, del në breg një peshkaqen

Në Sydney, Australi, peshkaqenët dhe pushuesit notojnë bashkë. Kjo ka tmerruar këta të fundit.

Një peshkaqen i vogël ka mbërritur deri në breg, duke u përpjekur më pas të kthehet sërish në thellësi me ndihmën edhe të njerëzve.

Kliko per me shume info

Kafsha, e cila me shumë gjasa ka humbur orientimin, është marrë dhe transportuar në brendësi të një pishine me ujë të kripur të një studio veterinare, ku është mjekuar dhe më pas është lëshuar sërish në det.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.