PS mbledh grupin dhe Kryesinë, caktohen krerët e komisioneve

Emrat e kryetareve te komisioneve qe PS do te drejtoje dhe ndarja e deputeteve neper komisionet parlamentare jane ne fokus te mbledhjes se sotme te grupit dhe te Kryesise se PS.

PS mesohet se do te drejtoje 5 komisione parlamentare nga 8 që janë gjithsej. Nderkohe qe dje PD dhe LSI caktuan kryesuesit e tyre neper komisione.

Kliko per me shume info

Partia Demokratike do të drejtojë 2 nga 3 komisionet paralamentare që i takojnë opozitës, duke i lënë Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryesimin e Komisionit të Shëndetësisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.