“Cadrat me vete”, ja parashikimi i motit për fundjavën

Fundjava sjell përmirësim të kushteve të motit, por jo në verilindje të vendit. Sipas meteorologeve, ditën e shtunë, territori dominohet nga kthjellimet përjashtuar verilindjen ku do ketë vranësira kalimtare.

Pasditja e mbrëmja vijojnë me kthjellime e vranësira kalimtare në verilindje por pjesa tjetër e vendit, mbetet me mot të kthjellët.

Kliko per me shume info

Diten e diele, raporton “Meteoalb”, pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime e vranësira të shpeshta në gjithë vendin por pasditja sjell kthjellime e vranësira kalimtare në Jug ndërsa vranësira të shpeshta në zonat Qendrore dhe Veri të vendit.

LEXO EDHE:  Si të keni sukses në punë? Miliarderi Elon Musk zbulon 6 këshilla

Mbrëmja fuqizon vranësirat në të gjithë territorin, vranësira që mbeten prezente dhe gjatë natës.
Temperaturat e ajrit rriten lehtë mëngjesin e së shtunës por një rritje me 2°C sjellin orët e mesditës. Edhe e diela sjell rritje të lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore duke bërë që maksimumi në rang territori të ngjitet në 26 – 27°C.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here