Niko Peleshi publikon foto me Rigertën që “tronditi” Parlamentin

Kliko per me shume info

Ministri Niko Peleshi ka publikuar nje foto me Rigerten, gruan e cila i preku te gjithe me fjalimin e saj ne Parlament.
Bashke me foton, Peleshi ka publikuar edhe nje mesazh ne lidhje me kete ngjarje. Ja cfare shkruan ai:

Kjo eshte Rigerta qe pasi perfundoi studimet ne Sapienza, u kthye ne fshatin e vet ne Mirditë dhe ngriti nje fermë dhish. Fjala e saj sot ne Parlamentin rural i emocionoi dhe i futi ne mendime te gjithe.

Kliko per me shume info

U be njecerek shekulli qe fshati eshte jashte vemendjes e megjithate na jep 20% te Produktit te Brendshem Bruto. I paorientuar, i pakeshilluar, i permbytur fermeri shqiptar ka mbijetuar. Sot u ul ne karriget e parlamentit dhe kerkoi te degjohet.

Nuk ka simbolike me te gjetur se kjo per nevojen e koalicionit me njerezit e zakonshem ne vend te koalicionit mes partive.

2 COMMENTS

  1. Ku i gjejne more aman. Keta socialistet e PS-se jane specialiste ne teatrime dhe krijime imazhesh e frymezimesh alla Lezan Pisli, Pal Vata apo ai skraparliu qe kishte probleme me shikimin, heroj te PPSH-se. Nene e bije ne nje vije. Njera na beri Lezanin, tjetra kete Rigerten, heroj a barinj shembullore dhishe. Nuk dua ta ofendoj kete gruan ajo bravo qe punon, por keta more aman ku e gjeten dhe e sollen ne tribune njelloj si Enveri ne nje kohe. Do ta kalojne edhe keta nje pese mujur me zhurmen e kesaj shfaqeje njelloj si PPSH qe kalonte nje pesevjecar me Lezanin apo Palin. Pa cka se populli ska qe ska buke, te na rroje partia me Regerten. Po pse duhet te ja u thonte ajo juve qe fshati eshte ne hall? Po tani cdo beni? Do filloni te ecni me kembe dhe ato makinat tuaja luksoze do i shisni per te blere libra e furgona per shkollat e fshatit?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.