Në Spanjë gjendet breshka gjigande, peshonte 700 kg

Kliko per me shume info

Një breshkë gjigande është gjetur në Spanjë, ku mendohet se është të paktën 2 metra e gjatë dhe 700 kg.

Sipas të dhënave, breshka është gjetur në Calella.

Kliko per me shume info

Po ashtu, thuhet se kafsha ka ngordhur, dhe ndihmë për ta leviz, i ka ardh një vinc.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.