Në zi kinematografia amerikane, largohet nga jeta aktori i mirënjohur

Frank Vincent ndahet nga jeta!

Aktori i mirënjohur amerikan, është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare. Ylli i “Sopranos”, ndërroi jetë gjatë një ndërhyrjeje kirurgjikale në një spital në New Jersey, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mediat raportojnë se ai ishte shtruar në spital prej një javë për shkak të një ataku kardiak. Frank Vincent njihet për disa role te “Soprano” dhe në disa filma si:

Kliko per me shume info

“Raging Bull” (1980), “Goodfellas” (1990) dhe “Kazino” (1995).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.