Ja kur nis shitja e iPhone 8 dhe iPhone X

Sot është bërë prezantimi i modelit të ri të iPhone, që vjen pikërisht 10 vite pasi është krijuar kompania Apple.

Tim Cook, që është drejtori i Apple pasi Steve Jobs ndërroi jetë doli në skenë për të treguar të rejat që do vijnë.

Kliko per me shume info

Ai foli për iPhone 8, iPhone 8 plus, iPhone X, orën Apple dhe televiziorin Apple. Të gjitha do të dalin në shitje brenda pak muajve.

Celularët iPhone do jenë në treg që nga 3 nëntori për 699-799 dollarë. Ora Apple do jetë në shitje nga 19 shtatori për 329 dollarë duke mbajtur vendin e parë të orëve në botë, duke kaluar Rolex.

Ndërsa televizorët do kenë një kosto nga 179-199 dollarë që nga 22 shtatori.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.