Vjen ‘goditja’ e parë për Haradinajn nga Beogradi

Kreu i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka thënë të dielën në mëngjes, se qeveria e re e Kosovës është qeveri që varet nga votat e serbëve dhe nuk është një qeveri që mund të mbijetojë nëse serbët keqtrajtohen politikisht, njofton Klan Kosova.
Gjuriç tha se kjo po ndodh për herë të parë dhe se tani serbët kanë tri ministri, një më shumë se më parë.

Ai shtoi edhe se serbët kurrë nuk kanë pasur pushtet kaq të madh politik në Kosovë qysh nga paslufta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.