Kritikat e Berishës për listat e kandidatëve, flet për herë të parë Lulzim Basha

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është pyetur nga gazetarët para sallës së Kuvendit për kritikat e ish kryeministrit Sali Berisha në lidhje me listën e kandidatëve për deputetë dhe largimin e Astrit Patozit dhe Jozefina Topallit. Basha tha se kjo çështje do trajtohet me transparencë, por vëmendja mbetet tek ajo që po ndodh me qeverinë Rama.

“Kjo është sfida e ditës, të tjerat janë çështje që na takojnë ne si PD, i diskutojmë me transparencë. Por në asnjë mënyrë nuk duhet hequr vëmendja nga kjo që po ndodh, nga kjo e keqe e madhe që po vazhdon të thellohet”-tha Basha.

Kliko per me shume info

Si do e largoni Ramën kur në seancën e parë rrodhën dy vota?

Ky është mesazhi që kam sot për ju. Kur të organizojmë konferencë do tu përgjigjem. PD nuk ka rrugë pas, por vetëm rrugë përpara. Kjo kalon përmes një debati të hapur dhe transparent, të vërtetë dhe që i shkon përshtat interesave të qytetarëve, jo të miave personale.

1 COMMENT

  1. Transparenca e Bashes, pordhe me rigon!!! Problemi i PD qe po shkoqet nga dita ne dite, nuk ve para pergjegjesise vetem Bashen, por shume me teper Berishen qe ndertoi nje parti te tille mafioze. Ne kete rruge Basha s’mund te shkoje larg ndaj thirrja e tij se problem i tanishem eshte Rama, eshte thjesht nje bajpas per te vazhduar sundimin dhe lehjet e tij ne PD e cila ne kete gjendje qe eshte, s’mund te beje dot opozite parimore. Vec kesaj Basha te mos harroje se sic gjykohet cdo dite Rama per qeverrisjen, po keshtu gjykohet edhe Basha per fjalorin fashist qe perdor ndaj atyre qe ka ne krah dhe ndaj kundershtareve. Dhe ai qe gjykon, di edhe te vleresoje kur ti vije radha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.