Emrat, prezantohet kabineti i qeverisë së Kosovës

I mandatuari për Kryeministër vendi, Ramush Haradinaj, para se të vihet në votim në seancën e sotme, ka prezantuar para të pranishmëve kabinetin e tij qeverisës.

Lista e plotë e emrave të Qeverisë Haradinaj

Kliko per me shume info

Zëvendëskryministër Behgjet Paoclli

Zëvendëskryeministër Enver Hoxhaj

Zëvendëskryeministër Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministër Dardan Gashi

Zëvendëskryeministër Dalir Jevtiq

Ministër i forcës së Sigurisë Rrustem Berisha

Ministër i Infrastrukturës Pal Lekaj

Ministër i financave Bedri Hamza

Ministër i shëndetësisë Uran Ismaili

Ministër i Kulturës dhe Sportit Kujtim Gashi

Ministre e integrimeve europiane Dhurata Hoxha

Ministre e drejtësië Abeland Tahiri

Ministria e Shkencës Shyqyri Bytyqi

Ministria e Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli

Ministria e mjedisit Hapësimor Albena Reshitaj

Ministria e Diasporës Daradan Gashi

Ministria e Bujqësisë Nenad Rikado

Ministër i zhvillimit rural Rasim Demiri.

/Klan Kosova

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.