Video/ Shikoni reagimin e Sajmir Tahirit, pasi Rama i caktoi detyrën e re


Emri i ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri nuk ishte dje në listën e qeverisë.

Por sot në një mbledhje në PS kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Saimir Tahiri do të marrë detyrën e Kordinatorit Kombëtar për Bashkëqeverisjen.

Kliko per me shume info

“Do fillojmë menjëherë punën në terren duke emëruar një kordinator kombëtar për bashkëqeverisjen që do jetë Saimir Tahiri, që do të thotë që platforma dixhitale e bashkëqeverisjes nuk do jetë website i rradhës, por mekanizëm i gjallë njerëzish që do e përdorin për të realizuar implementimin e tre pikave kyçe, njerëzit duan pastrim të gjithë mekanizmit te shtetit nga grabitqarët, duan shërbim për cdo nevojë dhe mbi çdo te drejtë që jua jep kushtetuta, ndëshkim të atyre që behën pengesë. Këto tre gjëra mund ti realizojmë përmes bashkqëverisjes, përfshirjes së tyre në qeveri realisht”, është shprehur Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.