Ceremonia e betimit të qeverisë “Rama 2” në Presidencë

Kliko per me shume info

Pas miratimit nga parlamenti shqiptar me 78 vota, qeveria “Rama 2” betohet para presidentit të Republikës Ilir Meta.

Ceremonia eshte mbajtur pasditen e sotme ne Presidence, dhe më pas do të vijohet me mbledhjen e parë të kabinetit qeveritar.

Kliko per me shume info

ERTV Live😊: BETOHET QEVERIA E RE 🇦🇱

Posted by Edi Rama on Mittwoch, 13. September 2017

Kryeministri Edi Rama javen e kaluar ka paralajemruar edhe vendimet e para te qeverise ndersa pas bestimit ne presidence, ai dhe ministrat kane ecur ne kembe drejt godines se qeverise./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.