“Black Out” në internet, Google, Gmail dhe Youtube bllokohen për disa minuta

Gjiganti i kërkimit në internet “Google” dhe disa prej shërbimeve që ofron, si Gmail, Youtube, Google Drive dhe Google Maps janë bllokuar dhe nuk kanë funksionuar për disa minuta gjatë ditës së sotme në disa shtete të botës.

“Indipendent” bën me dije se shumë persona nuk kanë pasur mundësi të aksesojnë këto platforma.

Kliko per me shume info

Bëhet me dije se këto platforma të gjigantit “Google” funksionojnë pjesërisht në Britania e Madhe, Franca dhe disa zona në Amerikën e Veriut.

Nuk bëhet me dije nëse ky ka qenë një problem në funksionimine sistemit, apo një sulm kibernetik./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.