Pas miratimit në Kuvend, sot qeveria “Rama 2” betohet para Presidentit

Qeveria “Rama 2” pas miratimit në Kuvend me 78 vota pro dhe 51 kundër, do të betohet sot në orën 17:00 para presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e proçedurave ligjore dhe nisjen zyrtarisht nga puna të saj.

“Ne Institucionin e Presidences, ora 17:00 zhvillohet ceremonia e betimit te Anetareve te Keshillit te Ministrave” thuhet në njoftimin e Presidences.

Kliko per me shume info

Miratimi në qeverisë dhe programit të saj në Kuvend u bë mëngjesin e sotëm pas një séance maratonë që nisi të martën në orën 09:00. Në diskutimet dhe debatet mbi qeverinë pothuajse folën të gjithë deputetët, ndërsa opozita (PD+LSI) u shprehën kundër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.