“Dilnin nga shtëpia orar e pa orar”, babai vret për “nder” dy vajzat 10 dhe 20 vjeçe

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Peshawar të Pakistanit, duke tronditur opinionin publik në mbar botën.

Një burrë akuzohet se ka vrarë për “nder” dy vajzat e tij, Shamin 20 vjeçe dhe Noreen 10 vjeçe.

Kliko per me shume info

Pasi iu fshehën dy ditë policisë, autori e pranoi krimin duke dhënë edhe arsyen e aktit.

“Më vinte turp nga sjellja e tyre, dilnin nga shtëpia orar e pa orar”, tha babai.

Aktualisht hetimet janë në vijim për të zbuluar më shumë mbi rrethanat e krimit, ndërkohë që Abdul Gani njihej si njeri tejet fanatik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.