Zyrtare, Barcelona gjen zëvendësuesin e Neymar

Kliko per me shume info

Barcelona ka njoftuar se ka kompletuar transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele.

Mediat spanjolle raportojnë se Barcelona ka paguar 105 milionë euro për francezin plus 40 të tjera bonuse, në total transferimi do të kushtojë 145 milionë euro.

Kliko per me shume info

Ai ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me klubin spanjoll.

Ky bëhet transferimi i katërt i Barçës, pas Semedos, Paulinhos dhe Gerard Deulofeu.

Nga treshja sulmuese MSN, (Messi, Suarez, Neymar) tani do të quhet MSD (Messi, Suarez, Dembele). Dembele sezonin e fundit shënoi 10 gola dhe dhuroi 21 asiste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.