Ende aktiv zjarri në Martanesh, rrezikohen makineritë e minierave

Zjarri në Martanesh vijon të jetë aktiv që prej dy ditësh, ndërsa flakët kanë përpirë 150 ha pyje dhe shkurre.

Mësohet se në vendin e ngjarjes ndodhet vetëm një zjarrëfikëse, e cila e ka të pamundur që të mbajë në kontroll situatën.

Kliko per me shume info

“Balkanweb” raporton se flakët i janë afruar minierave, ndërsa në rrezik janë vënë makineritë. Dje disa banesa u dogjën, ndërsa disa familje u euvakuuan. Po ashtu, flakëve nuk u shpëtuan as disa kasolle për bagëtitë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.