Zjarr në Laç, në rrezik banesat, ‘’luftë” e madhe me flakët

Laçi është përfshirë nga flakë të mëdha.

Mësohet se paraditen e sotme, në kurorën e gjelbër të Laçit flakët kanë vërshuar, duke duke rrezikuar disa banesa, linjën e interkonjeksionit dhe Kishën Shën Ndout. Ndonëse për shuarjen e tij u angazhuan menjëherë 3 ekipe zjarrfikëse, si dhe 40 forca ushtarake, të mbështetura me helikopterë nga ajri, situata është përkeqësuar.

LEXO EDHE:  Bënin terror me AUDI nëpër rrugët e Italisë, policia qëllon me armë, plagoset një person
Kliko per me shume info

Raportohet se flakët po përhapen me shpejtësi dhe kanë përfshirë një banesë, ndërsa rrezikojnë edhe disa të tjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here