Zjarr masiv edhe në Dropull, rrezikohen banesat, shkollat dhe godina e bashkisë

Kliko per me shume info

S’kanë të sosur vatrat e zjarrit në mbarë territorin e vendit. Një tjetër zjarr ka rënë pasditen e sotme në fshatin Vrisera të Gjirokastrës.

Flakët kanë rrezikuar një serë banesash, shkollash, madje edhe godinën e Bashkisë së Devollit.

Kliko per me shume info

Raportohet se forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës janë ende në betejë me flakët. Drejtori i PMNZSH në Gjirokastër, Kujtim Bizhga thotë se zjarrvëniet janë të qëllimshme.

“Situata paraqitet mjaft e vështirë, kjo është një zjarrvënie e qëllimshme,” u shpreh ai. Ndërkaq Bizhga shtoi se po punohet me të gjitha mjetet për shuarjen e plotë të flakëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.