Zjarr i madh në Lezhë, rrezikohet gjithë fshati Bërzanë

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Bërzanë të Lezhës, në njësinë Zejmen. Mësohet se flakët e mëdha kanë rrezikuar të gjithë fshatin Bërzanë.

Për fikjen e zjarrit po punon një helikopter dhe një zjarrfikëse. Zjarri në Bërzanë ka rreth një orë që është aktivizuar, dhe është i vështirë vënia e tij nën kontroll.

LEXO EDHE:  Gruaja 51-vjeçare vlonjate përfundon në polici pasi dëmtoi rrjetin e ujësjellësit
Kliko per me shume info

Disa banesa janë rrezik, ndërkohë që nuk raportohet për asnjë person të lënduar. Moti i nxehtë dhe pakujdesia e banorëve, po vijojnë të shkaktojnë vatra të shumta zjarri në mbarë territorin e vendit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here