Zjarr i madh në Vorë, rrezikon t’i afrohet një fabrike fishekzjarrësh

Zjarr me përmasa të mëdha ne Vore. Flaket jane perhapur mbrëmjen e sotme në Kuç të Vorës. Rreth 50 forca ushtrie dhe 3 automjete zjarrfikëse kanë mbërritur në zonë për të neutralizuar flakët e zjarrit.

Alarmi dhe reagimi për shuarjen e flakëve është i madh, pasi zjarri i përmasave të mëdha po i afrohet një fabrike me fishekzjarrë.

LEXO EDHE:  Bënin terror me AUDI nëpër rrugët e Italisë, policia qëllon me armë, plagoset një person
Kliko per me shume info

Bashkë me forcat e ushtrisë, në vendngjarje kanë mbërritur edhe 30 zjarrfikës të cilët po punojnë për fikjen e zjarrit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here