Zjarr i madh në Vorë, rrezikon t’i afrohet një fabrike fishekzjarrësh

Kliko per me shume info

Zjarr me përmasa të mëdha ne Vore. Flaket jane perhapur mbrëmjen e sotme në Kuç të Vorës. Rreth 50 forca ushtrie dhe 3 automjete zjarrfikëse kanë mbërritur në zonë për të neutralizuar flakët e zjarrit.

Alarmi dhe reagimi për shuarjen e flakëve është i madh, pasi zjarri i përmasave të mëdha po i afrohet një fabrike me fishekzjarrë.

Kliko per me shume info

Bashkë me forcat e ushtrisë, në vendngjarje kanë mbërritur edhe 30 zjarrfikës të cilët po punojnë për fikjen e zjarrit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.