Zjarr dhe tym, Velipoja një tmerr për pushuesit. Ja çfarë ka ndodhur (Foto)

Kliko per me shume info

Persona të papërgjegjshëm, ende të paindetifikuar nga policia, i kanë vënë flakët parkut në Velipojë.

Sic shihet edhe nga pamjet e postuara nga Shkodra.Neës flakët e zjarrit vijojnë të djegin pemët, teksa tymi ka përfshirë edhe brezin rënor, ku ndodhen pushues të shumtë.

Kliko per me shume info

Situata ka krijuar jo vetëm ndotje, por edhe panik mes pushuesve. Në vendngjarje janë nisur forcat zjarrëfikëse, por vetëm me një mjet për fikjen e zjarrit. Policia po heton për zbulimin e autorëve të kësaj zjarrëvënie dhe kapjen e tyre./Shkodraneës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.