Zbuloni çfarë ka rezervuar moti për të martën: Ja ku do ketë rebeshë shiu …

Ditët e fundit moti ka shënuar luhatje të temperaturave dhe reshje të shumta në disa zona.

Por ditën e martë kthjellime dhe vranesira te lehta domijone motin ne bregdet dhe zonat e uleta por vranesira me te dukshme do te kete ne zonat lindore. Sipas meteoalb dhe pasditja mbetet ne te njejtat kushte atmosferike ku pjesa me e madhe e vendit te jete me kthjellime dhe vranesirave kalimtare duke perjashtuar ekstremin verior dhe verilindor ku do te kene rrebeshe shiu afat-shkurter, kryesisht ne oret e mbremjes dhe nates.

LEXO EDHE:  Ambasadori shqiptar Selim Belortaja merr çmimin e rëndësishëm në Kinë
Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje me 2°C ne te dy vlerat ekstremale te dites duke bere qe minimumi ne rang vendi te shkoje 14 – 15°C ndersa maksimumi 33 – 34°C.

Parashikimi E MARTE:

Kthjellime dhe vranesira te lehta domijone motin ne bregdet dhe zonat e uleta por vranesira me te dukshme do te kete ne zonat lindore. Edhe pasditja mbetet ne te njejtat kushte atmosferike ku pjesa me e madhe e vendit te jete me kthjellime dhe vranesirave kalimtare duke perjashtuar ekstremin verior dhe verilindor ku do te kene rrebeshe shiu afat-shkurter, kryesisht ne oret e mbremjes dhe nates.

LEXO EDHE:  Krimet e Rënda japin dy dënime përjetë dhe 150 vite burg për “Grupin e zjarrit”

Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje me 2°C ne te dy vlerat ekstremale te dites duke bere qe minimumi ne rang vendi te shkoje 14 – 15°C ndersa maksimumi 33 – 34°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here