Zbuloni çfarë i ndalon rrudhat dhe plakjen e fytyrës

Kliko per me shume info

Shumë femra vuajnë nga rrudhja dhe plakja e fytyrës para kohe dhe zgjedhin që të bëjnë trajtime apo ndërhyrje kirurgjikale për ti zhdukur.
Një studim i ri ka treguar se kjo metodë duhet të marrë fund pasi rrudhat janë proces normal që ndodh në jetën tonë. Shkencëtarët e Universitetit të Mjekësisë ‘Rugters’ kanë treguar se për ti parandaluar mund të kërkojmë ndihmë të mjeku ortodontik.

Ata kanë mjete që vendosen në fytyrë dhe i mbajnë kockat drejt duke mos lejuar deformimin apo rënien e tyre si pasojë e osteoporozës.

Kliko per me shume info

Rrudhat e fytyrës janë më të dukshmet dhe më stresueset, studimi na bën me dije se rrudhat nuk vijnë vetëm nga stresi dhe problemet e përditshme, por ndodhin sepse kockat tona fillojnë të plaken dhe ndyshojnë formë dhe madhësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.