Zbulimi shokues/ ‘’Limoni mund t’ju ndihmojë të zbuloni nëse jeni të prekur nga kanceri i gjirit’’

Kliko per me shume info

Femra, ky artikull i dedikohet shëndetit tuaj.

Në Britani, ndonëse mund të duket e pamundur, por gratë me anë të limoni zbulojnë simptomat e kancerit të gjirit.
Këtë e ka bërë me dije “World Know Your Lemons”. Sipas tyre, simptomat e ndryshme të kancerit të gjirit mund të dallohen prej limonit.

Kliko per me shume info

Sipas themeluesve të kësaj fushatë, besohet se kjo është një ndër format më të lehta për t’u ardhur në ndihmë grave që të zbulojnë nëse janë prekur nga kjo sëmundje.
“Disa pacientë nuk duan të flasin për gjinjtë ose të shohin ato”, ka thënë Corrine Beaumont, ideatorja e kësaj fushate.
Fushata për njohjen e simptomave të kancerit të gjirit ka filluar në vitin 2003 dhe është përkthyer në 16 gjuhë, duke u ardhur në ndihmë edhe grave në SHBA dhe Liban.
Simptomat e kancerit të gjirit të prezentuara përmes limonit mund t’i shikoni në fotografinë e mëposhtme. Sigurohuni që këtë informacion ta ndani edhe me mikeshat e juaja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.