WhatsApp sjell risinë e fundit, ja cfarë mund të bëni tani

WhatApp hodhi ne perdorim ditën e sotme një përditësim të ri dedikuar statuseve, teksteve shumëngjyrëshe dhe sfondeve.

Kur përdoruesit kanë një status për të ndarë ato kanë opsionin për ta pajisur me një sfond apo fonte ndryshe.

Kliko per me shume info

Statuset mund të përmbajnë edhe lidhje të jashtme. Veçoria është e disponueshme në iOS dhe Android që nga dita e sotme por edhe në ueb.

Në terësi është një përditësim i domosdoshëm për të pasionuarit pas kamerave të telefonëve. Ajo është e ngjashme me funksionalitetet që solli Facebook për statuset e saj me tekst në vitin e kaluar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.