WhatsApp kopjon Facebook-un? Ja veçori a e re që pritet të sjellë

Kliko per me shume info

Facebook, së fundmi i ka dhënë mundësi përdoruesve të tij që në postimet e tyre, ta vendosin me ngjyra, në vend të fotografive dhe videove.

E njëjta veçori pritet të jetë në dispozicion për WhatsApp. Veçoria e re për statuset në WhatsApp raportohet se është tashmë në dispozicionpër përdoruesit beta dhe është në fazën testuese.

Kliko per me shume info

Kjo nënkupton se WhatsApp do ta lëshojë këtë veçori të re për të gjithë shumë shpejt.
Pas

WhatsApp në celularët me sistem operimi Android do të marrë një veçori të re, përmes së cilës përdoruesit do të jenë në gjendje që të vendosin statuse me tekst me ngjyra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.