Shokuese/ Adoleshenti vret të moshuarin, pasi nuk i dha një cigare

Kliko per me shume info

Një adoleshent është dënuar me vetëm 4 vite burg, pasi akuzohet për vrasjen e një të moshuari.

Luke Woods, 17 vjeç, sulmoi 65 vjeçarin Leonard Saunders, pasi ky i fundit nuk kishte cigare për ti dhënë.

Kliko per me shume info

Gjithcka ka nisur pasi adoleshenti i ka kërkuar të moshuarit një cigare, dhe përgjigjia e tij e ka acaruar keq të riun.

“Nuk jam duhanxhi kështu që nuk mund të jap cigare”- i ka thënë 65-vjecari.

Në këtë moment i riu e ka shtyrë 65-vjecarin, i cili ra në tokë dhe pësoi goditje në kafkë.

Ai vdiq pas 9 ditë qëndrimi në spital.

I riu u dënua me katër vite e katër muaj burgim, pasi sulmit që ndodhi në në St Helens, Merseyside, Angli më 21 korrik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.