Vlorë, policia asgjëson parcelën me 238 bimë kanabis

Kliko per me shume info

Nje sasi prej 238 bimësh narkotike kanabis sativa janë asgjësuar nga Policia e Vlorës, në fshatin Kropisht i Vogël të Selenicës, pranë vendit të quajtur Janaj.

Policia kontrolloi zonën në sajë të monitorimit të vazhdueshëm për parandalimin e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike në mbarë vendin.

Kliko per me shume info

Në bazë të informacioneve në rrugë operative u ushtrua kontroll në pronë publike, ku u konstatuan të mbjella 128 bimë si dhe 110 kubikë me fidanë që u asgjësuan me anë të djegies.

Ndërkohë, efektivët e policisë po punojnë për identifikimin e personave të lidhur me mbjelljen e bimëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.