Vjen lajmi i keq, dhjetë shqiptarëve u ndalohet hyrja në Gjermani

Kliko per me shume info

Dhjetë shtetas shqiptare janë ndaluar të hyjnë ilegalisht në Gjermani nga policia federale. Bëhet fjalë për dy familje të cilat po udhëtonin në një minibus në autostradën afër Rottal-Ost kur janë kontrolluar nga policia shkruan portali gjerman plus.pnp.de

Te gjithe personat kanë treguar pasaportat shqiptare. Nga kontrolli i dokumenteve është zbuluar se shoferi dhe shoqëruesi i tij kishin qenë më parë të dënuar për falsifikim dokumentesh dhe për trafikim të të huajve në Gjermani. Kur janë pyetur për qëllimin e qëndrimit në Gjermani ata kanë dhënë deklarime kontradiktore

Kliko per me shume info

Pas marrjes në pyetje lidhur me qëllimin e udhëtimit dhe qëndrimit në Gjermani, ata ranë në kundërshtim me deklarimet e tyre. Për këtë shkak ato u dëbuan nga territori gjerman dhe u kthyen në Austri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.