Viktimat e drogës mbushin morgjet, Trump: Kjo është një emergjencë

Kliko per me shume info

Konsumimi i drogës është një fenomen i nisur shumë vite më parë, ndërsa tani është bërë një ngjarje shumë e rëndë.

Vetëm pak javë më parë lajmi që një drogë e re që i bënte njerëzit si zombi bëri xhiron e botës.

Kliko per me shume info

Por në Ohajo, një shtet që ka njohur rritje të ndjeshme të përdorimit të drogave sintetike- 50 herë më të forta se heroina dhe 10 mijë herë më të fuqishme se morfina.
Këto dogra prodhohen në laboratorë kinezë ose meksikanë dhe kanë përmbytur tregun. Përgjegjësi i morgut, Kent Harshbarger thotë se ata janë të mbushur plot me viktima të drogave.
Nga ana tjetër Presidenti Donald Trump e ka cilësuar këtë një emergjencë kombëtare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.