Vdekja e shqiptarit në Londër, rrëfimi drithërues i mikut të tij: Nuk mund ta besoj, kjo është shkatërruese

Kliko per me shume info

Një ditë më parë, një 30 –vjeçar shqiptar ka humbur jetën nga një aksident në Londër.

Shtetasi Ardian Zagani, po udhëtonte më biçikletë për në punë kur është përplasur nga një kamion. Për shqiptarin ishte dita e parë e punës në Kolegjin e Haringey, Enfield dhe North East London në Tottenham, ku ai punonte si kujdestar. Ndërsa Andy Forbes, drejtori i kolegjit, tha: “Ardian ishte një anëtar i stafit tonë të kujdestarisë që kishte qenë me ne për rreth një vit në Qendrën Tottenham. Ai ishte një koleg shumë popullor i cili ishte i ndritshëm, i gëzuar dhe punëtor”.

Kliko per me shume info

“Shumë prej nesh që e njohim Samin u ndjenë si të djegur dje, si ishte si gjithë ne të tjerët, ai u vra gjatë udhëtimit të tij për në punë për të hapur Kolegjin. Ndihemi të humbur dhe zemrat tona do të shkojnë për familjen dhe miqtë e tij”, thanë kolegët e tij.

Një mik i ngushtë tha: “Nuk mund ta besoj se kjo ka ndodhur. Kjo është shkatërruese, ai ishte një person i bukur dhe jashtëzakonisht i dashur nga të gjithë. Ai e adhuronte punën në kolegj ishte jeta e tij”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.