Tronditi Barcelonën, ja kush është i arrestuari i parë për sulmin terrorist

Ne nje informacion te oreve te mbremjes, policia spanjolle tha se ka arrestuar një të dyshuar për sulmin e së enjtes në një nga zonat më të frekuentuara të Barcelonës në Las Ramblas.

Shtetasi Driss Oukabir është vënë në pranga si një nga të dyshuarit e sulmit, ku mbetën të vdekur 13 persona si dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Kliko per me shume info

Sipas policise, mesohet se Oukabi e ka marrë furgonion me qira fugonin në qytezën e Santa Perpetua de la Mogada më të cilën sulmoi turistët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.