Tronditese/ Zbulohen faktet, ja si vajzat shqiptare mashtrohen e shiten për 500 euro te maqedonasit (Video)

Kliko per me shume info

Televizioni RTV 21 e Maqedonisë ka realizuar një dokumentar në një fshat maqedonas, që ka emrin Kosovë ka nxjerr në pah se sa vajza të reja nga Peshkopia dhe Shkodra janë shitur te ky fshat për 500 euro.

Femrat shqiptare që tanimë janë bërë nuse të maqedonasve dhe rrisin fëmijët e tyre, thonë se ata që i kanë shitur në këtë fshat i kanë gënjyer duke u thënë se do t’i martojnë në shtetin e Kosovës, duke mos ua treguar realitetin se në Maqedoni ekziston një fshat malor me emrin Kosovë, e ku jetesa është shumë e rëndë, shkruan InfoPress.

Kliko per me shume info

"Martesat mes vajzave Shqiptare dhe burrave Maqedonas"

Posted by Shoqëria "Bashkimi Shqiptar" on Sonntag, 20. August 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.