Tronditëse në Indi/ Burri “ushqehet” me rrymë, ja rrëfimi shokues i tij (Foto/Video)

Kliko per me shume info

Në Indi, jeton burri më i cuditshëm në botë.

Ai ka fituar pseudonimin “Njeriu llambë” pas pretendimeve se ai ushqehet me energji elektrike. Bëhet fjalë për Naresh Kumar. Ai ka rrëfyer se lejon që rryma elektrike të rrjedh nëpër trupin e tij sa herë që ai është i uritur dhe nuk ndjen dhimbje/goditje kur ai prek telat e rrymës.

Kliko per me shume info

Po ashtu, ai thotë se ai thjesht “kyç” veten në priza dhe pas disa 30 minutash, ai është i ngopur.
Kumar ka thënë se ai zbuloi “talentin” e tij, kur aksidentalisht preku një tel një ditë në punë.
Njerëzit kanë nivele të ndryshme të rezistencës, dhe rryma elektrike mund të ketë pak a shumë një efekt mbi individët, në varësi të tensionit dhe kohëzgjatjes së kontaktit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.