Tronditen pushuesit në Borsh, plazhi lahet me gjak. Ja shkaku (Foto)

Pushuesit në Borsh janë përballur me një situatë aspak të pëlqyeshme ditën e sotme.

Me pamje të publikuar nga JOQ, referuar qytetarit dixhital, shihet që bregu në Borsh është plot gjak. Bëhet fjalë për gjakun e nxjerrë nga një peshk i madh, rreth 10-15 kilogramë, të cilin një peshkatar e kishte kapur e më pas e ka pastruar në breg të detit.

LEXO EDHE:  Ishte zhdukur nga shtëpia prej 3 ditësh, gruaja gjen rastësisht burrin të vdekur në kanal
Kliko per me shume info

Fëmijët kanë nisur të tremben nga gjaku, ndaj të shumtë kanë qenë pushuesit që kanë nisur të debatojnë e të ngrënë zërin me peshkatarin, të cilit i kërkonin ta hiqte peshkun prej aty.
Ja çfarë bënë një peshkatar që tmerroi plazhistët dhe fëmijët në mes të plazhit në Borsh, duke therë një peshk rreth 10-15 kg, ku gjaku u shpërnda gjithandej. Edhe pse njerëzit debatuan me peshkatarin që të mos e pastronte aty, ai as që e prishi terezinë. Peshkun e kishin kapur me rrjetë”, – thotë qytetari.

LEXO EDHE:  Moti i acartë, bora mbulon veriun e Shqipërisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here