Tragjedi në plazhin e Vlorës, mbytet në det pushuesi tek Uji i Ftohtë

Nje pushues humbi jeten diten e sotme teksa lahej ne det ne zonen e Ujit te Ftohte ne Vlore.

Policia informoi se më datë 10.08.2017, rreth orës 15.40, Salla Operative Vlorë njoftohet nga një telefonatë se në vendin e quajtur “Kalaja”, në Ujë të Ftohtë, një shtetas ka qënë duke kërkuar ndihmë në det.

Kliko per me shume info

“Nga pushues të rastit i është dhënë ndihma e parë dhe është bërë e mundur nxjerrja e tij në breg.
Në vendngjarje ka shkuar edhe ambulanca por edhe pse i është dhënë ndihma e parë edhe prej tyre shtetasi ka ndëruar jetë”, theksoi policia.

Sipas saj, mga verifikimi paraprak i policisë rezulton të jetë shtetasi L.B, 52 vjeç, banues në Patos.
“Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, bene me dije burimet zyrtare./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.