Historia/ “E tradhtoj burrin me të dashurin 20 vite më të madh, por tani nuk di nga t’ia mbaj”

Një grua e martuar dhe me dy fëmijë ka rrëfyer historinë e tradhtisë së saj me një mashkull 20 vite më të madh. Ajo është në një dilemë të madhe pasi e dashuron atë por ndërkohë nuk do që të ndahet nga bashkëshorti.

Ja çfarë i ka rrëfyer ajo psikologes dhe përgjigjja që ka marrë…

Kliko per me shume info

Letra e gruas

“Jam një grua e martuar me dy fëmijë dhe jam 29 vjeç. Para se të martohesha kam takuar rastësisht një mashkull, shumë tërheqës që më bëri të dashurohem me shikim të parë.

Ai ishte 20 vjet më i madh se unë dhe një person i arrirë në aspektin ekonomik. Në atë periudhë unë isha e fejuar, dhe ditën që e takova isha në një panair shitjesh, dhe ai erdhi dhe më pyeste thuajse për çdo produkt që kisha aty.

Në fund më tha se si shpërblim për lodhjen që më shkaktoi dëshironte të më jepte një kafe.

Pranova, dhe pas disa orësh bisedë e pata shumë të vështirë ta refuzoja dhe përfundova duke bërë seks me të në një hotel aty pranë.

Më pas u ndamë dhe unë vazhdova jetën time. Por pas disa javësh ai më kontaktoi prapë dhe u takuam sërish.

Një vit më vonë unë u martova, por kjo nuk na bëri që të hiqnim dorë nga lidhja jonë.

Ai është i martuar por më thotë se më do shumë dhe ecën me shprehjen që të shijojmë çdo ditë, dhe ne ashtu po bëjmë.

Por nuk dua që të ndahem nga burri, sepse ai është një baba i shkëlqyer dhe unë e dua shumë, por më shumë është një dashuri si ta kisha shok.

Nuk di çfarë të bëj, të dashurin e dua shumë por nuk dua që ta shkatërroj martesën time”.

Përgjigjja e psikologes

“Ti thua se po kalon kohën më të mirë të jetës tënde, por a mendon për bashkëshortin tënd?

Nëse të vjen keq për atë, atëherë ndalo së takuari dashnorin. Nëse ju jeni të vetëdijshëm që lidhja juaj nuk mund të finalizohet, atëherë ndahu dhe kthe sytë nga martesa jote, bashkëshorti dhe fëmijët”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.