Tjetër sulm terrorist?! Makina përplas këmbësorët në Sydney

Një makinë ka përplasur 5 persona, midis tyre edhe një fëmijë në karrocë, në një rrugë në Sydney.

Policia tha se incidenti nuk ishte një veprim i qëllimshëm dhe mendohet se shoferi ka pësuar një problem shëndetsor, raporton RT.

Kliko per me shume info

Nagjarja ka ndodhur jashtë qendrës tregtare të Chatswood dhe makina është përplasur në një dyqan. Të aksidentuarit janë dërguar në spital dhe nuk dihet akoma gjendja e tyre shëndetsore.

Ndërsa shoferi i makinës ndodhet në vendngjarje dhe po ndihmon policinë me hetimet e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.