Tërmeti tragjik në Itali, 2 viktima e 27 të plagosur, publikohet momenti kur foshnja 17-muajshe nxirret nga gërmadhat (Video+Foto)

Tërmeti tragjik në ishullin e Iskias në Itali numëron 2 viktima e 27 të plagosur.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku mësohet se ishte 3.6 ballë. Autoritetet zyrtare kanë nisur me punën, ndërsa raportoht se 7 persona rezultojnë të humbur. Mediat italiane kanë publikuar pamjet prekëse kur forcat e shpëtimit arrijnë të nxjerrin nga rrënojat një foshnje 17 muajshe.
La Repubblica shkruan se foshnja edhe pse me gërvishtje të vogla, gëzon shëndet të plotë.

LEXO EDHE:  ‘Armik strategjik’, Britania kërkon dënim të përbashkët të Rusisë për helmimin e ish-spiunit
Kliko per me shume info

Ndërkohë po vijon puna për gjetjen e shpëtimin e të humburve të tjerë, mes të cilëve edhe dy fëmijë. Tërmeti 3.6 ballë ra rreth orës 21:00 të mbrëmjes së djeshme, dhe ka shkaktuar shumë dëme materiale.
Spitali i Iskia është evakuar për arsye sigurie. Një pjesë e mirë e Iskia është pa energji elektrike, perfshi dhe portin.
Lëkundjet janë ndjerë dhe në pjesë të tjera të ishullit, si Barano dhe Forio. Forcat e shpëtimit janë në terren për të dhënë ndihmën e tyre, ndërkohë që janë 25 të plagosur deri më tani.

LEXO EDHE:  Flakët shkrumbuan kullën "Grenfell" në Londër, ngjarja e frikshme rindërtohet në 3D, ja si ka ndodhur (VIDEO)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here