Tërmeti tragjik në Itali, 2 viktima e 27 të plagosur, publikohet momenti kur foshnja 17-muajshe nxirret nga gërmadhat (Video+Foto)

Kliko per me shume info

Tërmeti tragjik në ishullin e Iskias në Itali numëron 2 viktima e 27 të plagosur.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku mësohet se ishte 3.6 ballë. Autoritetet zyrtare kanë nisur me punën, ndërsa raportoht se 7 persona rezultojnë të humbur. Mediat italiane kanë publikuar pamjet prekëse kur forcat e shpëtimit arrijnë të nxjerrin nga rrënojat një foshnje 17 muajshe.
La Repubblica shkruan se foshnja edhe pse me gërvishtje të vogla, gëzon shëndet të plotë.

Kliko per me shume info

Ndërkohë po vijon puna për gjetjen e shpëtimin e të humburve të tjerë, mes të cilëve edhe dy fëmijë. Tërmeti 3.6 ballë ra rreth orës 21:00 të mbrëmjes së djeshme, dhe ka shkaktuar shumë dëme materiale.
Spitali i Iskia është evakuar për arsye sigurie. Një pjesë e mirë e Iskia është pa energji elektrike, perfshi dhe portin.
Lëkundjet janë ndjerë dhe në pjesë të tjera të ishullit, si Barano dhe Forio. Forcat e shpëtimit janë në terren për të dhënë ndihmën e tyre, ndërkohë që janë 25 të plagosur deri më tani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.